Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirmenin Avantajları

Kredi Kartı Taksitlendirmenin Avantajları

Kredi kartı taksitlendirmenin düşünülecek olursa bir çok avantajı vardır. Kredi kartı kullanımında dikkatli olmayan kullanıcılar bir süre sonra kart borçlarını ödeyemez hale gelirler. Bu durumda ya birilerinden borç alarak kartlarını kapatmak zorundalar yada kredi alarak bu borcu kapatma yoluna gitmek zorundalar. Kredi kartı borcu ciddi bir borçtur ve zamanında mutlaka önlemi alınmalıdır. Kredi kartı taksitlendirme işlemi ile kredi kartı borcunuzu rahatlıkla ödeyebilir bunun için herhangi bir kefil yada bir prosedür altına girmek zorunda kalmazsınız. Küçük bir komisyon karşılığında kredi kartınız eşit aralıklı 9 taksite bölünerek sizde bankalardaki sicilinizi bozmadan rahatlıkla borcunuzu öderseniz.

Kredi kartı taksitlendirmenin en büyük avantajlarından birisi kredi kartını taksitlendirdiğinizde bankalara karşı kredi notunuzu zedelememiş olursunuz. Bunun önemini herhangi bir acil veya ihtiyaç durumunuzda kredi çekmeniz gerektiğinde daha iyi anlarsınız. Kredi notunuz düşük ise bankalar size kredi vermekten çekinecektir. Hatta bazı durumlarda kefil gösterseniz dahi kredi almanız zorlaşacaktır. Kredi kartları , kredi notunuzu etkileyen en önemli faktörlerden birisidir. Kredi kartınızı taksitlendirerek aynı zamanda gururunuz incileceği pozisyonlarada düşmemiş olursunuz. Kimse evine yada işyerine icra memurunun gelmesini istemez. Bu onur kırıcı bir durumdur.

Kredi kartınızı bu durumda taksitlendirme en mantıklı yoldur. Kredi kartı taksitlendirme işlemi yapılabilmesi için kredi kartınızın kapalı olmaması yada kredi kartınızın ile ilgili adli süreç başlamamış olması gerekmektedir. Çünkü bu durumda kredi kartınız maalesef yapılandırılmayacaktır. Kredi kartı taksitlendirme işleminde kredi kartı borcunuzun tamamı ödenir ve kredi kartınız eşit taksitlere bölünür. Bu işlem tamamı ile yasal yollar ile faturalandırılarak yapılır. Bu durumda eğer kredi kartınızı yapılandıracak olan firmayı ziyaret etme şansınız olursa hem bu durum sizin açınızdan da daha iyi olacaktır.