Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi Kartı Borcu Kapatma

Kredi kartı borcunuzu kapatmak için kredi kartınızın tüm borcunu nakit bir şekilde ödemeniz gerekmektedir. Bunun yerine kredi kartı borcunuzu taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bu şu şekilde yapılmaktadır. Google üzerinde kredi kartı taksitlendirme yazdığınızda hatta bu kelimenin önüne yaşadığınız ili yazdığınızda etrafınızda ulaşabileceğiniz bir çok kredi kartı taksitlendirmesi yapabilecek finans kuruluşu gelecektir. Bu durumda kredi kartınız ile birlikte başvuru yaptığınızda kredi kartı taksitlendirme ile ilgili hem detaylı bilgi alabilir hemde çok kısa bir sürede kredi kartınızı yapılandırabilirsiniz. Kredi kartı borcu kapatma işleminde önce finans kuruluşu borcunuz kadar olan tutarı kredi kartınıza nakit olarak yatırır bundan sonra kredi kartı tutarı kadar taksitli alışveriş yaparak otomatik olarak kredi kartınız yapılandırılmış olur. Bu işlemde herhangi bir prosedür kefil veya teminata ihtiyacınız yoktur. Tek önemli unsur kredi kartınızın açık olması ve adli bir durumu olmaması.

Kredi kartı borcu kapatma işleminde eğer kartınız yasal sürece girmiş ise otomatik olarak taksitli işleme kapatılacağından dolayı hiç bir işlem yapamazsınız. Bu durumda bankanın avukatları ile anlaşmanızdan yani daha açık söylemek gerekirse tüm borcu ve üstüne üstlük tüm faizleri ve dava sonuçlanana kadar oluşacak faiz ve avukat masraflarını ödemek zorundasınız.

Kredi kartı ile alışveriş yapmak her ne kadar zevkli olsada sonuçta bankaya borçlandığınız gerçeğini unutmamanız lazım. Kredi kartı borcunu zamanında öderseniz kredi kartı ile alışveriş tüm ödeme sistemlerine göre en avantajlısı sayılır. Kredi kartı ile rahat tahat alışveriş yapabilir bu alışveriş neticesinde puan kazanabilir ve bu puanları dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer mağaza taksit yapmasa bile bankanızı arıyarak yaptığınız alışverişi taksitlendirebilirsiniz.