Son Eklenenler

Kredi Kartı Borçlarını Ödeme Seçenekleri

Kredi Kartı Borçlarını Ödeme Seçenekleri

Gün geçtikçe kredi kartı kullanımı daha da artmıştır. Nakit taşıma derdi olmaması ve zor zamanlarda kullanım kolaylığı ile tercih edilmektedir.

Bu yüzden finansal kurumlar, nakit akışını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bankaların amacı, yatırılan paraları başka bir bireye kredi imkânı sağlayarak faiz elde etmek ve parayı çoğaltmaktır.

Kredi kartı hayatımızı kolaylaştırmış olsa da, kontrolsüzce kredi kartı kullanma sonucunda ödemede güçlük çekmekteyiz. Ödenmeyen borçlar, birikerek katlanır ve ödeme yapmak daha da zorlaşmaktadır.

Burada banka kredi kartı borcunu taksitlendirme sistemiyle hizmet vermektedir.

Kredi Taksitlendirme İşlemleri

Bankaların sağladığı iki taksitlendirme işlemi vardır. Birincisi aldığımız ürün tutarlarına yapılan taksitlendirme işlemi, diğeri de ödeyemediğimiz borçlara yapılan taksitlendirme işlemidir.

  • Aldığımız Ürüne Taksitlendirme; Burada amaç aslında kredi kullanımını cazip kılmaktır. 200 liraya aldığımız ürünü 3-6 ay taksitlere bölerek ayda ödeyebilmekteyiz. Taksit seçenekleri bankalar ve mağazaların anlaşmasıyla ilgilidir.
  • Kredi Kartı Borç Taksitlendirme; Bu hizmet, bireylerin zamanla biriken borçlarını ödeyememesi sonucunda bankanın bir şans tanıma şeklidir. Banka 3 ay (90 gün) zaman tanımakta ve ödeme periyodu oluşturmaktadır.

Kredi Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bireyler ödeyemediği kredi borçları için kredi aldığı bankaya başvurmaktadır. Kredi kartı taksitlendirme işlemi internet üzerinden de yapılmaktadır.

Kredi kart borçlarında asgari ücretin ödemesinin yapılmaması yüzünden faiz artmakta ve kart bloke olmaktadır. Taksitlendirme işlemi günümüz ekonomisinde yapılması gereken bir işlem olarak görülmektedir. Ve oldukça güvenilir bir sistemdir.

  • Taksitlerimi Ödemezsem Ne Olur?

Öncelikle borçlarınızı ödemediğinizde kredi notunuz düşmektedir. Kredi notu 1’e yaklaştığı zaman kişi adına icra takibi başlatılmaktadır.

Kredi taksitlendirme işleminde, kişiye oluşturulan ödeme periyoduna göre kişi ilk taksitini dahi ödemezse banka kişi adına icra takibi başlatmaktadır.

  • Kredi Taksitlendirirsem Borcum Artar Mı?

Borcunuz artmaz. Banka, sizin o güne kadar ödemediğiniz borçları yeniden düzenler ve size en baştan bir ödeme sistemi oluşturur. Bu ödeme sistemine göre, her ay ödeyeceğiniz tutar belirlenir. Belirlenen tutara faiz işlemi yapılmaz.

Ancak ilk taksit ödenmediği an kendinizi icra takibinde bulabilirsiniz.

Kredi Taksitlendirme Yapan Siteler

Ne yazık ki asgari ödemeler yaparak borçlarınızı bitiremezsiniz. Bankaların yüksek faiz tutarlarını ödedikten sonra borcun asla bitmediğini göreceksiniz.

Kart borcu taksitlendirme hizmeti sayesinde, asgari ücreti değil anaparayı ödemeye başlamaktasınız. Yaptığınız harcamaların bir sonu gelmiyorsa ve sürekli kredi kartı kullanıyorsanız borcunuzu taksitlendirmek durumunda kalabilirsiniz.

Gelişen teknoloji sayesinde telefonlar ve bilgisayarlarımızdan her şeye ulaşabilmekteyiz. Kredi kartınızı internet üzerinden taksitlendirmek istiyorsanız bunu bazı sitelerden yapabilirsiniz.

Sitede bulunan kredi taksitlendir seçeneğine basıp karşınıza çıkan formu doldurmanız yeterli olmaktadır.

Sitelerde taksitlendirme 9 ile 36 ay arasında değişmektedir.

Kredi Taksitlendirme Güvenilir Bir Hizmet Mi?

Bireyler, kredi kartlarının borçlarının bu kadar artmasından dolayı artık bankalara da güvenmemektedir.

Ancak borçların nedeni bankalar değil bizim zamanında ödeyememiş olmamızdır. Son dönemlerde her bireyin cüzdanında 2-3 kredi kartıyla karşılaşmaktayız. Bu da aslında borçların artması ve borçları ödeyememe durumunu ortaya çıkarmaktadır.

Durum bu olunca borçlar bitmemektedir. Ve kişi psikolojik sıkıntılar ve zorluklar yaşamaktadır. Bu son derece güvenilir bir sistem ve borçlular için güzel bir hizmettir.

Zor durumda olan, kredi kartı kullanıcıları için bankanın sağladığı en güzel ayrıcalıklardan biri kredi kartı taksitlendirme hizmetidir.

Kredi kartı borçlarının asgari ücret ödeme zamanının gelmesinin ardından yaşanan sıkıntıyı gidermeye yönelik bir sistem olmuştur. Bu sayede birçok kişinin sıkıntılarını gidermesinde yardımcı olmakta ve kart borçlarını ödemede sıkıntıları gidermektedir.

Yine de, harcama yaparken dikkat etmekte yarar vardır.